MENU

ANTIPASTA & SALLATA

SALLATË RUKOLA PARMIGIANO

Rucola, parmigiano, pomodorini, krem aceto

500 lekë/p


SALLATË MIKSE

Ajsberg, finok, rrepa të kuq, karota, radikio, krem aceto

500 lekë


SALLATË GREKE

Domate, kastravec, ullinj, djathë i bardhë, qepë

450 lekë


MIDHJE SOTE

Midhje, pomodorini, vaj hudhrash, bukë e thekur

450 lekë


SALLATË CESAR

Iceberg, pulë, pancetë, misër, krostini, salcë cesar

650 lekë


SALLATË ME SPINAQ

Spinaq, arra, djath brie dhe portokall/mollë

500 lekë


SALLATË FRUTA DETI

Karkaleca, sepie, kallamarë, oktapod, midhje

1.200 lekë


ANTIPASTË MIKS DJATHRASH

Tagliere di formaggi

900 lekë


CAPRESE 125gr

Mozzarela di bufala Campana DOP, domate të freskëta, borzilok, rigon dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian Mozzarella di bufala Campana DOP, pomodori fresco, basilico, origano, olio EVO

900 lekë


CAPRESE 250 gr

Mozzarela di bufala Campana DOP, domate të freskëta, borzilok, rigon dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian Mozzarella di bufala Campana DOP, pomodori fresco, basilico, origano, olio EVO

1.200 lekë


MIX SALLAM & DJATHË

Tagliere di salumi e formaggi

1.100 lekë/p


FRITTO MISTO

500 lekë


ANTIPASTË NAPOLETANE

Antipastë Napoletane me Mozzarella Bufala Campana DOP & Sallame Antipasto napoletano di mozzarella bufala Campana DOP e salumi

1.350 lekë/p


MESORE & PJATA TË DITËS

DJATHË I BARDHË FERME

450 lekë


FOCACCIA ME DJATHË TË BARDHË

400 lekë


FOCACCIA

200 lekë


DJATHË I BARDHË FURRE (PIKANT)

500 lekë


DJATHË I BARDHË FERME ME SUSAM

600 lekë


PATATE FURRE

400 lekë/p


PATATE FRITE

300 lekë


PERIME ZGARE

450 lekë


PJATA TË PARA
 

PENNE ME DOMATE TË FRESKËTA

Makarona, pomodorini, borzilok, hudhër, kripë dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian

600 lekë


PENNE ME PANA & PROSHUTË

Proshutë koto, pana, parmigiano, kripë, piper dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian

650 lekë


RISOTTO ME FRUTA DETI

Rissoto, karkaleca, sepie, kallamarë, midhje, pomodorini, kripë, piper dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian

1000 lekë


LINGUINE ME KARKALECA, PESTO KUNGULLI DHE DOMATE TE THATA

900 lekë


ASTA CARBONARA

Makarona, proshutë derri, vezë, djathë parmigiano Reggiano, djathë pecorino, piper, kripë

700 lekë


NOCCHI ME KARKALEC E PESTO KUNGULLI

900 lekë


RAVIOLI BELL A NAPOLI

850 lekë


LINGUINE ME FRUTA DETI

Pasta, karkaleca, sepie, kallamarë, midhje, pomodorini, kripë, piper, vaj ulliri ekstra i virgjër italian

1.000 lekë


SUPË PERIME

500 lekëPJATA TË DYTA - MISH

FILETO PULE ME PERIME

900 lekë


BIFTEK VIÇI ME PERIME

1.800 lekë


ZOG I FERMES ME ORIZ

Oriz, kripe, piper dhe vaj ulliri ekstra i virgjer italian

2.800 lekë


FILETO VIÇI ME DOMATE TË THATA E KËRPURDHA

Fileto viçi, kërpudha Shampingion, domate të thata, salcë Demiglas, kripë, piper dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian

1.600 lekë


ZOG I FERMËS ME PATATE

Patate të freskëta të fermës, kripë, piper dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian

2.800 lekë


PJATA TË DYTA − PESHK

PESHK KOCË ZGARE

1.000 lekë


PESHK KOCË FURRE

Karota, kungull, pomodorini, patate, ullinj, kripë, piper dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian

1.200 lekë


PESHK LEVREK ZGARE (300gr)

1.000 lekë


PESHK LEVREK FURRE

Karota, kungull, pomodorini, patate, ullinj, kripë, piper dhe vaj ulliri ekstra i virgjër italian

1.200 lekë


KARKALECA ZGARE

1.200 lekë


FRITURE ME KALLAMAR DHE KARKALEC

1.200 lekë


SALMON I MARINUAR

1.000 lekë


SALMON BELLA NAPOLI

1.100 lekë


PIZZA

MARINARA

Domate, borzilok, rigon, hudhër dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodoro, basilico, origano, aglio e olio extravergine d'oliva

500 lekë


NAPOLETANA

Domate, borzilok, rigon, hudhër, ullinj, aciuge dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodoro, basilico, origano, aglio, olive, acciughe, olio extravergine di oliva

600 lekë


MARGHERITA

Domate, mozzarella, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodoro, mozzarella, basilico, olio extravergine d'oliva

850 lekë


DIAVOLA

Domate, mozzarella, borzilok, sallam pikant, vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodoro, mozzarella, basilico, salamino piccante, olio extravergine di oliva

850 lekë


4 STAGIONI

Domate, mozzarella, borzilok, proshutë cotto, kërpudha, angjinare dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodoro, mozzarella, basilico, prosciutto cotto, funghi, carciofi, olio extravergine di oliva

900 lekë


CAPRICCIOSA

Domate, mozzarella, borzilok, proshutë cotto, kërpudha, angjinare, sallam, ullinj dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodoro, mozarella, basilico, prosciutto cotto, funghi, carciofi, salame, olive, olio extravergine di oliva

950 lekë


BUFALA

Domate, mozzarella di bufala Campana DOP, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodoro, mozzarella di bufala Campana DOP, basilico, olio extravergine di oliva

950 lekë


TONNO E CIPOLLE

Mozzarella, ton, qepë, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Mozzarella, tonno, cipolla, basilico, olio extravergine di oliva

900 lekë


REGINA

Domate të freskëta, mozzarella di bufala Campana DOP, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodorini freschi, mozzarella di bufala Campana DOP, basilico, olio extravergine di oliva

900 lekë


4 FORMAGGI

Mozzarella, provola, emental, parmigiano reggiano, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Mozzarella, provola, emental, parmigiano reggiano, basilico, olio extravergine di oliva

1000 lekë


ROLE

Mozzarella, perime të ziera, ricotta. borzilok, vaj ulliri ekstra i virgjër Mozzarella, verdure miste, ricotta, basilico, olive extravergine di oliva

950 lekë


MIMOSA

Mozzarella, prosciutto cotto, pana, misër, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Mozzarella, prosciutto cotto, panna, mais, basilico, olio extravergine di oliva

900 lekë


GUSTOSA

Mozzarella, borzilok, perime mikse dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Mozzarella, basilico, verdure miste, olio extravergine di oliva

900 lekë


BELLA NAPOLI

1100 lekë


ISCHIA

Mozzarella, kungull i njomë, sallam NAPOLI, gorogonzola, pana, vaj ulliri i virgjër Mozzarella, zucchini, salame NAPOLI, gorgonzola, panna, olio extravergine di olive

1000 lekë


O SOL MIO

Domate të freskëta, mozzarella, borzilok, proshutë crudo, rucola, grana padano dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodorini freschi, mozzarella, basilico, prosciutto crudo, rucola, grana padano, olio extravergine di oliva

1100 lekë


NUVOLA

Wrustel, Mozzarella, patate të skuqura dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Wurstel, Mozzarella, patatine fritte, olio extravergine di oliva

850 lekë


NERONE

Tartuf i zi, mozzarella, pancetta, borzilok, vaj ulliri ekstra i virgjër Tartufo nero, mozzarella, pancetta basilico, olio extravergine di oliva

1150 lekë


PULCINELLA

Mozzarella, domate të verdha, kërpudha, speck, borzilok, vaj ulliri ekstra i virgjër Mozzarella, pomodorini gialli, porcini, speck, basilico, olio extravergine di oliva

1100 lekë


MEZZA LUNA

Mbushja me mozzarella, domate, rikota e fermës, sallam NAPOLI dhe sipër speck, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Dentro mozzarella, pomodoro, ricotta della fattoria, salame NAPOLI e sopra speck, basilico, olio extravergine di oliva

1100 lekë


ROSÈ

Domate të freskëta, pana, salçiçe. sallam, mozzarella, borzilok, vaj ulliri ekstra i virgjër Pomodorini freschi, panna, salcicia, mozzarella, basilico, olio ekstravergine di oliva

1050 lekë


FANTASIA

Krem pistaku, mozzarella, mortadela, borzilok , vaj ulliri i virgjër Crema di pistachio, mozzarella, mortadela, basilico, olio extravergine di oliva

1150 lekë


RIPIENO AL FORNO

Rikota e fermës, mozzarella, sallam NAPOLI, borzilok dhe vaj ulliri ekstra i virgjër Ricotta della fattoria, mozzarella, salame NAPOLI, basilico, olio extravergine di oliva

900 lekë


PIZZA BABY

500 lekë


PIZZA A SCELTA

1.200 lekë


 
BIRRA & ËMBËLSIRA

PERONI FUSTO RED KRIKO E MADHE

300 lekë


PERONI FUSTO RED KRIKO E VOGËL

200 lekë


PERONI SHISHE 0.33 L

300 lekë


PERONI GRAN RISERVA BIANCA

450 lekë


PERONI GRAN RISERVA ROSSA

450 lekë


PERONI GRAN RISERVA DOPPIO MALTO

450 lekë


PERONI GRAN RISERVA PURO MALTO

450 lekë


ICHNUSA

450 lekë


BIRRA CORONA

350 lekë


BAVARIA PA ALKOOL

250 lekë


BABÀ AL RUM

400 lekë


CHEESECAKE

400 lekë


PANA KOTA ME FRUTA PYLLI

300 lekë


SALLATË FRUTASH MACEDONIA

350 lekë


SALLATË ME FRUTA TË STINËS

350 lekë


SORBETO

150 lekë


NËSE JENI ALERGJIKË NDAJ NDONJË PRODUKTI USHQIMOR, JU LUTEM NJOFTONI KAMARIERIN LIDHUR ME KËTË FAKT!